Odsunięto marzenia – Konsekwencje naruszenia zdrowia publicznego przez DACA

Po miesiącach sprzecznych oświadczeń prezydent Donald Trump ogłosił, że program odroczonej akcji na rzecz dzieciństwa (DACA), przełomowy program imigracyjny wprowadzony podczas administracji Obamy, zostanie uchylony z marca 2018 roku. Ogłoszenie zostało dokonane w obliczu zagrożeń przez dziewięciu rzeczników prasowych Republiki Republikańskiej (od tego czasu wycofano), by pozwać administrację Trumpa o to, co postrzegali jako niekonstytucyjną implementację władzy wykonawczej i zarządzanie polityką imigracyjną. Podobnie jak wiele innych elementów platformy imigracyjnej administracji, wydaje się, że rozwiązanie DACA wynikało również z przekonania, że rezygnacja z korzyści ekonomicznych przyznanych nielegalnym imigrantom zwiększyłaby możliwości ekonomiczne dla osób urodzonych przez rodzimych ludzi. Od czerwca 2012 r., Kiedy program został ustanowiony na mocy zarządzenia prezydenta Baracka Obamy, DACA zapewniła wolność przed wydaleniem i dostępem do pozwoleń na pracę dla młodych nielegalnych imigrantów, którzy zostali przywiezieni do Stanów Zjednoczonych przed 16 rokiem życia. Program wymagał obecności w szkole, ukończenia co najmniej certyfikatu równoważności szkoły średniej lub szkoły średniej (GED) lub służby wojskowej. Osoby z ważnymi rejestrami karnymi nie były uprawnione. Do tej pory z programu skorzystało ponad 800 000 osób – głównie z Meksyku, Gwatemali, Salwadoru, Korei Południowej i Hondurasu. Chociaż program nie zapewniał ścieżki do uzyskania obywatelstwa, przyznał beneficjentom – znanym jako marzyciele (po ustawie o rozwoju, pomocy i edukacji dla obcokrajowców, ustawie, która została wprowadzona i wprowadzona w różnych formach od 2001 r., Ale nie powiodła się; przekazać) – dostęp do możliwości rozwoju społeczno-ekonomicznego, które w innym przypadku byłyby poza ich zasięgiem.
Ostatnie debaty polityczne na temat DACA skupiły się na konsekwencjach ekonomicznych programu, podczas gdy jego znaczące korzyści dla zdrowia publicznego były mniej dyskutowane. W niedawnym badaniu quasi-eksperymentalnym porównano zmiany w zakresie zdrowia psychicznego i fizycznego osób, które kwalifikowały się do DACA, w porównaniu z podobnymi grupami obcokrajowców, którzy nie spełniali co najmniej jednego z kryteriów kwalifikowalności.1 Badanie wykazało, że wskaźniki umiarkowanego lub umiarkowanego poważne cierpienie psychiczne w grupie kwalifikującej DACA spadło o prawie 40% w stosunku do stawek w grupie niekwalifikującej DACA po przejściu DACA. Podobnie, badania opisowe beneficjentów DACA ujawniły znaczną poprawę dobrostanu psychicznego po wdrożeniu programu.2 Ostatni wkład w tę literaturę pokazał, wykorzystując dane na temat beneficjentów Emergency Medicaid w stanie Oregon, że korzyści dla zdrowia psychicznego DACA rozciąga się na kolejne pokolenia: wśród dzieci matek kwalifikujących się do DACA – z których większość to obywatele Stanów Zjednoczonych z urodzenia – stawki dostosowania i zaburzenia lękowe spadły o ponad połowę po wdrożeniu DACA.
Dowody wyraźnie wskazują, że odstąpienie DACA będzie miało głęboki niekorzystny wpływ na zdrowie psychiczne na poziomie populacji. Co więcej, skutki te najprawdopodobniej spotęgują szerszy, wrogi klimat polityczny wokół imigracji
[podobne: czerwienica prawdziwa rokowania, sterilitas primaria, goja suszona ]

Powiązane tematy z artykułem: czerwienica prawdziwa rokowania goja suszona sterilitas primaria