Cholera w Jemenie – stary wróg przejmujący swoją brzydką głowę ad

Jednak, jak niedawno podkreślił Tedros Adhanom Ghebreyesus, dyrektor generalny WHO, pracownicy służby zdrowia Jemenu działają w niemożliwych warunkach. Tysiące ludzi choruje, ale brakuje szpitali, za mało leków, za mało czystej wody. Ci lekarze i pielęgniarki są kręgosłupem reakcji na zdrowie – bez nich nie możemy nic zrobić w Jemenie. Musi im zostać wypłacone wynagrodzenie, aby mogli nadal ratować życie. 4 Inaktywowane pełno-komórkowe doustne szczepionki cholery vibrio (OCV), podawane w dwóch dawkach, są obecnie akceptowane na całym świecie jako narzędzia do zwalczania epidemii i endemicznej cholery. Globalny zapas tych szczepionek, zarządzany przez Międzynarodowe Stowarzyszenia Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, UNICEF, WHO i Lekarze bez Granic (Médecins sans Fronti.res), z WHO jako sekretariatem i finansowany przez Gavi, the Vaccine Alliance działa od 2013 r. Zapasy te zostały w dużej mierze przeznaczone na zwalczanie epidemii i wykorzystywanie ich w kryzysach humanitarnych, a do tej pory zostały one wykorzystane w epidemiach cholery w Afryce, Azji, Haiti i na Bliskim Wschodzie. Pod koniec czerwca 2017 r. Złożono w imieniu Jemenu wniosek o 3,4 miliona dawek i podjęto decyzję o uwolnieniu miliona dawek – w tym czasie najwięcej dawek, które kiedykolwiek zostały rozmieszczone z zapasów w swojej 4-letniej historii. Jednak kilka tygodni później spotkanie w Sanie w lokalnych ministerstwach, a także w Organizacji Narodów Zjednoczonych i innych agencjach pomocowych spowodowało wycofanie wniosku o szczepionkę. Agencje cytowały różne agencje pomocy tłumaczące, że zasoby byłyby lepiej wydatkowane na istniejące zapobiegawcze i terapeutyczne podejście do epidemii, że masowa immunizacja byłaby logistycznie trudna w tym środowisku, a wpływ szczepień byłby minimalny, ponieważ epidemia rozprzestrzenił się tak szeroko.
Nikt nie ma lepszego wyczucia wyzwań w logistyce i bezpieczeństwie prowadzenia masowej kampanii szczepień niż pracownicy na miejscu. Niewątpliwie jest tak, że prośba o szczepienie przyszła z opóźnieniem; gdyby zaszczepiono szczepionkę wcześniej, pomocne mogło być powstrzymanie epidemii. Możliwe jednak, że nie było za późno na epidemię szczepień, aby pomóc: doświadczenie wykazało, że wdrożenie OCV, w sposób reaktywny, w epidemii może być skuteczne.5 A jeśli aktualna liczba przypadków jest wiarygodna, możemy oszacować, że z grubsza 7 milionów do 14 milionów ludzi, w populacji 25 milionów, zostało zainfekowanych. Co prawda, milion dawek byłoby prawdopodobnie o wiele za mało, aby mieć duży wpływ na kontrolowanie całej epidemii w całym kraju. Plany podobno są dyskutowane o znacznie bardziej masywnym przydziale dawek do programu masowej immunizacji w późniejszym terminie.
Chociaż nie byliśmy bezpośrednio zaangażowani w reakcję zdrowia publicznego na tę epidemię, możemy przedstawić kilka ogólnych uwag. Po pierwsze, Jemen przed epidemią, podobnie jak Haiti, przed trwającą epidemią, miał profil pod względem wody, warunków sanitarnych i higieny, co czyniło ją wyjątkowo podatną na epidemię cholery w sytuacjach kryzysowych. Kiedy myślimy o geograficznym zasięgu cholery, powinniśmy rozpoznać nie tylko miejsca, które zgłaszają przypadki choroby, ale także miejsca, które są na nią narażone.
Po drugie, chociaż przed tą epidemią Jemen nie zgłaszał cholery od lat 80. XX wieku, wielkość tej epidemii i wypatroszenie infrastruktury kraju przez wojnę w Jemenie, w którym istnieje wysokie ryzyko kontynuacji endemicznej cholery w przyszłości, tak jak się wydaje na Haiti, gdzie epidemia cholery wystąpiła w 2010 roku po około 100 latach bez cholery.
Wreszcie, pomimo ważnych wysiłków WHO i innych organizacji międzynarodowych mających na celu stworzenie i wdrożenie globalnego zapasów OCV, ten zbiór jest obecnie niewystarczający
[więcej w: czakram tarnów, dolargan cena, paciorkowiec złocisty ]

Powiązane tematy z artykułem: czakram tarnów dolargan cena paciorkowiec złocisty